کانال های سیگنال
اطلاعات تماس
ما را در فضای مجازی دنبال کنید

(Bybit)دوره آموزش صرافی بای بیت

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
رایگان

آموزش کامل صرافی بای بیت به همراه نکاتی درمورد پله ای خارج شدن از پوزیشن در این صرافی

پس از آموزش ارز دیجیتال و ورود به دنیای آن، به احتمال زیاد به یک صرافی برای انجام معاملات یا برداشت و واریز به حساب نیاز خواهید داشت. یکی از این صرافی ها، صرافی بای بیت است.

در طول زمان و با افزایش تعداد معامله گران در بازارهای مالی، به تدریج تعداد صرافی ها نیز افزایش پیدا کرد. به گونه ای که امروزه نمی‌توان به راحتی گذشته یک صرافی مناسب و کاربردی انتخاب کرد. در این میان تعدادی صرافی‌ محبوب در دنیا وجود دارند که اکثر معامله‌گران برای انجام معاملات خود به این صرافی‌ها مراجعه می‌کنند. این صرافی‌ها امتحان خود را طی چند سال گذشته پس داده‌ و کاملاً مطمئن هستند.

یکی از بهترین صرافی‌ها برای انجام معاملات در بازارهای مالی، صرافی Bybit است و باید با آموزش صرافی بای بیت، شروع به استفاده از آن کرد. در اینجا نیز یک آموزش کامل در خصوص نحوه کار با صرافی بای بیت ارائه کردیم که می توانید از آن استفاده کنید.

صرافی بای بیت چیست؟

صرافی بای بیت، یکی از بهترین و قابل اعتماد‌ترین صرافی‌ها در دنیای بازارهای مالی است. این صرافی برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ طراحی شد. توسعه دهندگان این صرافی اهل سنگاپور، تایوان یا هنگ کنگ بودند. این صرافی در ابتدای کار، کاربران زیادی نداشت. امروزه حدود ۳ میلیون نفر با کمک این صرافی، معاملات خود را انجام می‌دهند.

فعالیت اصلی صرافی Bybit در کشور بریتانیا شروع شد. ولی بعد از مدتی به دلیل مشکلات قانونی از بریتانیا خارج شد و در کشور سنگاپور ساکن شد. خیلی زود مشکلات این صرافی برطرف شد و توانست به یک مرکز مناسب و معتبر تبدیل شود.

چرا صرافی بای بیت انتخاب مناسبی است؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده، این صرافی طی چند سال گذشته به یک مرکز مناسب برای انجام معاملات در بازارهای مالی تبدیل شود. صرافی بای بیت، محدودیتی برای نوع معامله ندارد. یعنی اکثر معامله‌گران می‌توانند معاملات گوناگونی را در بازارهای مالی انجام دهند. در ادامه برخی از بهترین مزیت‌های صرافی بای بیت را برای شما بیان می‌کنیم.

1. پشتیبانی از ارزهای متعدد

این صرافی از تعداد زیادی ارز دیجیتال، پشتیبانی می‌کند. محدودیت پشتیبانی از ارزهای دیجیتال، مشکلی است که برخی از صرافی‌ها دارند. اما این صرافی حدود ۲۱۱ ارز دیجیتال را حمایت می‌کند. شما با استفاده از صرافی بای بیت، مشکلی برای انجام معاملات با ارزهای دیجیتال متفاوت، نخواهید داشت. مهم‌ترین ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم توسط این صرافی پشتیبانی می‌شوند.

معامله گران با کمک صرافی بای بیت قادر خواهند بود تعداد زیادی ارز را انتخاب کنند و با سفارشات لانگ و شورت آنها را معامله کنند.

قابلیت انجام معامله با ارزهای متنوع، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر صرافی است که خوشبختانه صرافی بای بیت این ویژگی را داراست.

2. پردازش قوی

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی بای بیت، قدرت پردازش قوی است. تعداد سفارشات در صرافی‌ها بسیار زیاد است. به خصوص در صرافی Bybit که میلیون‌ها کاربر دارد، به شکل روزانه چندین هزار سفارش معامله، پرداخت و واریز دریافت می‌کند. بنابراین سرعت پردازش این صرافی باید بالا باشد. امروزه صرافی بای بیت توانسته بیشترین سرعت را میان سایر صرافی‌ها داشته باشد.

سرعت انجام سفارش و پردازش قوی، یکی از نکاتی است که تمامی صرافی‌ها باید به آن توجه کنند. برای معامله گرانی که به صورت روزانه حجم بالایی از معاملات را انجام می‌دهند، هرگونه تأخیر در انجام سفارش یا لغو سفارش بسیار خطرناک است. بنابراین اگر قصد دارید یک صرافی با عملکرد بهینه انتخاب کنید، صرافی بای بیت انتخاب درستی خواهد بود.

3. مشخص کردن نقاط سود و ضرر

معمولا برای انجام معاملات با کمک صرافی ارز دیجیتال، ابتدا باید یک نقطه سود یا نقطه نظر مشخص کنید. صرافی Bybit ، به شما این امکان را می‌دهد تا نقاط سود و ضرر خود را به صورت همزمان تعیین کنید و در این حالت امکان از دست دادن سرمایه کاهش می‌یابد.

زمانی که بازار، نوسانات شدید داشته باشد، تکیه کردن به یک نقطه سود یا نقطه ضرر کار بسیار خطرناکی است. با کمک صرافی بای بیت ابتدا یک هدف تعیین کرده و سپس یک نقطه استاپ مشخص کنید تا از ضرر در معامله جلوگیری شود.

4. ارتباط با مشتری

یکی دیگر از بهترین ویژگی‌ها و مزیت‌های این صرافی، ارتباط با مشتری است. صرافی بای بیت شرایطی را ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند نظرات خود را برای پشتیبانی ارسال کنند یا سوالات خود را با کمک پشتیبانی برطرف کنند. در صرافی بای بیت بخشی به نام داشبورد وجود دارد. در این بخش، آیکون‌های مربوط به ارتباط با پشتیبانی موجود است. کافی است با کلیک کردن روی آیکون‌ها به این بخش متصل شوید.

5. کیف پول امن

کیف پول‌هایی که توسط صرافی بای بیت طراحی شده است، امنیت بسیار بالایی دارند. برخی از معامله‌گران یا کاربران بازارهای مالی تمایل دارند به صورت ناشناس فعالیت خود را ادامه دهند. صرافی Bybit شرایطی را ایجاد کرده است تا این کاربران بدون اینکه شناخته شوند، معامله کنند و امنیت معاملات آنها حفظ شود.

6. امکان لانگ و شورت

این صرافی به شما این امکان را می‌دهد که بنا بر پیش‌بینی خود از وضعیت بازار، خرید یا فروش ارز دیجیتال را انجام دهید. به عنوان مثال فرض کنید بازار وضعیت صعودی به خود گرفته است و پیش بینی شما این است که وضعیت صعودی برای مدتی ادامه دار خواهد بود. در صورتی که پیش بینی شما صحیح باشد، امکان خرید یا لانگ از طریق صرافی بای بیت وجود دارد.

یعنی شما برای پیش بینی خود، به خرید ارز دیجیتال می‌پردازید. سپس منتظر می‌مانید تا قیمت ارز دیجیتال بالاتر برود و سهام خود را بفروشید. زمانی که بازار، وضعیت نزولی داشته باشد و شما پیش بینی کنید که این وضعیت نزولی ادامه دارد، می‌توانید از طریق صرافی بای بیت، به فروش سهام یا شورت کردن بپردازید و زمانی که مجدداً قیمت سهام افزایش پیدا کرد، آن را بخرید.

7. عدم محدودیت زمانی ارائه خدمات

صرافی بای بیت به صورت ۲۴ ساعته، خدمات خود را ارائه می‌دهد. بنابراین شما هیچ گونه محدودیتی برای زمان انجام معامله یا برداشت و واریز به حساب خود ندارید.

محدودیت های صرافی بای بیت

صرافی بای بیت با وجود مزایای بسیار زیاد خود، محدودیت‌های خاصی نیز دارد. به عنوان مثال تعدادی از کشورها حق استفاده از خدمات صرافی Bybit را ندارند که ایران نیز یکی از همین کشورهاست. بنابراین برای استفاده از خدمات این صرافی باید با فیلتر شکن از برنامه استفاده کنید. چرا که در صورت تشخیص آی پی، ورود شما به این صرافی ممنوع می‌شود.

گزارشات نشان می‌دهد که صرافی بای بیت در بازار مالی رتبه ۱۶ را داراست. خدمات آن باعث می‌شود کاربران حتی زمانی که بازار در وضعیت نزولی قرار دارد، سود داشته باشند.

آموزش ثبت نام در صرافی بای بیت

آموزش ثبت نام در صرافی بای بیت

1. اگر قصد دارید از صرافی بای بیت استفاده کنید، ابتدا باید به این سایت، مراجعه کرده و برنامه را دانلود کرده و آن را نصب کنید. همچنین امکان ورود به این برنامه از طریق روش‌های دیگر مثل مرورگر، وجود دارد.

2. بعد از اینکه صرافی را دریافت کردید، باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر حساب کاربری ندارید، لازم است ثبت نام کنید. برای ساخت حساب کاربری، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا وارد سایت شوید و روی گزینه رجیستر کلیک کنید.
 • صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، شامل یک فرم ثبت نام است که باید اطلاعات خود را در آن وارد کنید. اطلاعاتی که در این وبسایت از شما خواسته می‌شود، شامل ایمیل و گذرواژه است. گذرواژه را هنگام ایجاد حساب کاربری به صورت دلخواه وارد کنید.
 • در نهایت کد تاییدی برای ایمیل شما ارسال می‌شود.
 • وارد ایمیل خود شوید و سپس کد را در وب سایت وارد کنید.
 • در نهایت حساب کاربری شما ساخته خواهد شد.

یکی از نکات مهم در رابطه با ایجاد حساب کاربری در صرافی بای بیت، انتخاب گذرواژه است. بسیاری از کاربران به علت استفاده از گذرواژه‌های نامناسب یا ساده، توسط سودجویان هک شده‌ یا سرمایه خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل سعی کنید یک گذرواژه قوی انتخاب کنید تا امنیت حساب شما در صرافی بای بیت حفظ شود.

3. زمانی که ثبت نام شما در صرافی کامل شود، مقداری بیت کوین دریافت می‌کنید. ارزش این بیت کوین برابر با ۲۰ دلار است. البته شما نمی‌توانید این ارز دیجیتال را از صرافی برداشت کنید.

4. برای اینکه وارد حساب صرافی بای بیت شوید و از این طریق خرید و فروش انجام دهید، ابتدا باید از فیلترشکن استفاده کنید تا آی پی کشور شما تغییر کند.

آیکون های صرافی بای بیت

ابتدا که وارد این صرافی می‌شوید، آیکون‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید. به همین دلیل ممکن است در ابتدا کار کردن با آن، کمی گیج کننده باشد. صرافی Bybit به دو حالت روشن و تیره قابل استفاده است. تم تیره برای استفاده در شب مناسب است.

این صرافی، پلتفرم خود را به شکل کاملا منظم طراحی کرده است. تمامی آیکون‌های مربوط به انجام معاملات ثبت سفارش و خرید و فروش در داشبورد شما قرار دارند و با جستجو، می‌توانید آنها را پیدا کنید.

 • یکی از مهمترین آیکون‌ها در صرافی بای بیت، پنل ثبت سفارش است.
 • همچنین آیکون‌های مربوط به افزایش و کاهش قیمت و سفارشات مشروط نیز در صرافی بای بیت وجود دارد.
 • در صرافی بای بیت بخشی به نام نوار لغزان وجود دارد. این بخش به معامله‌گران بازار‌های مالی کمک می‌کند تا تنها با تغییر دادن محل نوار لغزان، تغییرات قیمت روی نمودار بازارهای مالی را مشاهده کنند. این آپشن باعث می‌شود در بازارهایی که نوسانات، بسیار سریع اتفاق می‌افتد، بتوان تغییرات قیمتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بررسی کرد.

میزان کارمزد در صرافی بای بیت

همانطور که می‌دانید، صرافی‌های ارز دیجیتال به ازای معاملاتی که شما انجام می‌دهید، کارمزد دریافت می‌کنند. میزان کارمزد در صرافی‌ها متفاوت است. کارمزدی که توسط صرافی بای بیت دریافت می‌شود، دو نوع است:

 1. یک نوع کارمزد به ازای معاملاتی است که شما در بازارهای مالی انجام می‌دهید.
 2. بخش دیگر از کارمزدها برای تامین هزینه صرافی، دریافت می‌شود.
 • در صرافی بای بیت کارمزد سفارش مارکت، 0.075 درصد است.
 • همچنین کارمزد سفارش لیمیت، 0.025 درصد است.

آموزش انواع سفارشات در صرافی بای بیت

دوره آموزش صرافی بای بیت

برای انجام معاملات خود در صرافی بای‌بیت، می توانید از چند روش مختلف استفاده کنید. در ادامه انواع ثبت سفارش در این صرافی را برای شما بیان می‌کنیم. در کل سفارشاتی که در صرافی بای بیت ثبت می‌شوند به دو صورت لیمیت یا مارکت هستند.

1.سفارش Limit

یکی از روش‌های ثبت سفارش در صرافی Bybit، سفارش لیمیت است. این نوع سفارش بابت همه معاملات به شما کارمزد پرداخت می‌کند.

 • برای اینکه این سفارش را انجام دهید، ابتدا به قسمت ثبت سفارشات بروید و بخش سفارش لیمیت را انتخاب کنید.
 • سپس در قسمت (Order Price)، قیمت ارز دیجیتال را وارد کنید.
 • در بخش Qty باید مقدار عددی معامله را مشخص کنید. زمانی که اطلاعات خواسته شده را وارد کنید، هزینه معامله بر حسب تتر مشخص می‌شود.
 • برای مشاهده هزینه معامله باید به قسمت (Order Value) بروید.
 • سپس روی قسمت خرید یا فروش کلیک کنید تا سفارش شما ثبت شود.

سفارش لیمیت، سرعت انجام چندان بالایی ندارد. اگر معاملات خود را در سفارش لیمیت ثبت کنید، صرافی بای بیت به شما مبلغی را پرداخت خواهد کرد. بنابراین اگر برای انجام معاملات خود عجله ندارید، برای دریافت سود بیشتر، سفارشات خود را از طریق لیمیت انجام دهید.

2.سفارش Market

یکی دیگر از انواع سفارشات صرافی Bybit، سفارش مارکت است. این سفارش با سرعت بالایی ثبت می‌شود. بعد از ثبت سفارش در مارکت، صرافی بلافاصله وضعیت معامله شما را بررسی می‌کند و آن را انجام می‌دهد. به همین دلیل شما باید برای انجام این معامله به صرافی بای بیت، کارمزد پرداخت کنید. مراحل انجام سفارش مارکت به شرح زیر است:

 • ابتدا به بخش سفارشات بروید و سپس سفارش مارکت را انتخاب کنید. در این حالت بخشی به نام (Order Value) مشخص می‌شود که شما باید در آن مقدار عددی یا حجم معامله خود را وارد کنید.
 • سپس روی گزینه خرید و فروش کلیک کنید تا سفارش شما ثبت شود.

مراحل انجام ثبت سفارش با مارکت از ثبت سفارش لیمیت راحت‌تر است و با سرعت بیشتری انجام می‌شود. زمانی که سیگنال ارز دیجیتال را دریافت کردید و قصد خرید یا فروش دارید، به همین راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن قادر خواهید بود، معاملات خود را انجام دهید.

آموزش واریز در صرافی بای بیت

 • مراحل انجام واریز و برداشت در صرافی بای بیت بسیار آسان است. برای واریز ارز دیجیتال در این صرافی، کافی است بخش (Assets) را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. این قسمت در بخش بالا و در سمت راست داشبورد صرافی بای بیت، قرار دارد.
 • در مرحله بعد، این صرافی ارزهای دیجیتال را به شما نشان می‌دهد و شما باید ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینه (Deposit) کلیک کنید.
 • در مرحله بعد باید آدرس واریز را وارد کرد. ابتدا به کیف پول خود بروید و سپس آدرس را در بخش مربوطه وارد کنید.
 • در مرحله بعد کافی است که روی گزینه انتقال کلیک کنید تا به راحتی واریز ارز دیجیتال انجام شود.

آموزش برداشت ارز دیجیتال در صرافی بای بیت

نحوه برداشت وجه از صرافی بای بیت

 • برای برداشت ارز دیجیتال مجدداً به قسمت Assets)) بروید. هنگامی که روی این آیکون کلیک می‌کنید، وارد حساب اسپات می‌شوید.
 • در مرحله بعد، می‌توانید ارز دیجیتال را انتخاب کنید. بعد از انتخاب ارز دیجیتال، گزینه (Withdraw) را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
 • سپس باید اطلاعاتی مثل آدرس مقصد یا نوع شبکه انتقال را انتخاب کنید. در زمان برداشت ارز دیجیتال، نوع شبکه انتقال در مبدا و مقصد باید یکسان باشد. در نهایت مقدار ارز دیجیتال را نیز وارد کنید.
 • سپس روی (Submit) کلیک کنید. در این هنگام، کدی برای ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال خواهد شد. زمانی که کد را دریافت کردید، آن را در بخش مربوطه وارد کنید تا برداشت انجام شود.

آموزش خرید و فروش اسپات در صرافی بای بیت

یکی دیگر از نکاتی که باید در آموزش صرافی بای بیت بیاموزید، نحوه خرید و فروش در این صرافی است.

 • برای خرید و فروش در صرافی بای بیت، ابتدا باید وارد حساب اسپات خود شوید. بعد از ورود به حساب اسپات روی گزینه (trade) کلیک کنید.
 • در مرحله بعد روی (spot trading) کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل شما امکان خرید و فروش از طریق حساب اسپات را خواهید داشت.
 • زمانی که وارد حساب اسپات خود می‌شوید، قادرهستید از طریق آیکون‌های مختلف اطلاعاتی در رابطه با انجام معاملات یا شرایط آنها به دست بیاورید. به عنوان مثال تغییرات ارز و قیمت آن در ۲۴ ساعت گذشته در آیکون‌های مربوط به صرافی بای بیت قرار دارد.
 • در قسمت بالای صفحه، بخشی به نام جستجو قرار دارد که به کمک آن قادر خواهید بود ارز مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • در این صفحه یک آیکون سبز رنگ قرار دارد که سفارش‌های خرید و فروش به کمک آن ثبت می‌شود. آیکون آبی، فرآیند معامله را تکمیل می‌کند.
 • برای خرید باید روی گزینه (buy) کلیک کنید و برای فروش، آیکون sell)) را انتخاب کنید.
 • با کلیک کردن روی آیکون بنفش، تمامی سفارشات شما قابل مشاهده هستند.

رفرال گیری در صرافی بای بیت

یکی از مهمترین نکات در رابطه با آموزش صرافی بای بیت، نحوه رفرال گیری است. خوشبختانه صرافی بای بیت، امکان رفرال گیری برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در بازار مالی را ندارند، ایجاد کرده است. بنابراین شما به عنوان یک کاربر می‌توانید با رفرال گیری از این صرافی، درآمد قابل توجهی داشته باشید.

 • برای اینکه وارد بخش رفرال گیری شوید، ابتدا باید روی حساب کاربری خود کلیک کنید.
 • در مرحله بعد بر روی گزینه (referral program) کلیک کنید. شما کد رفرال گیری را به صورت اعداد و ارقام یا به صورت یک لینک دریافت خواهید کرد.

هر یک از این روش‌ها به شما کمک می‌کند تا تبلیغات گسترده داشته باشید و درآمدزایی کنید. قرعه کشی و مسابقات نیز در این زمینه انجام می‌شود. بنابراین با دعوت افراد دیگر برای نصب این صرافی ارز دیجیتال، امکان به دست آوردن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار وجود دارد.

 

نحوه انتقال ارز از اسپات به فیوچرز با صرافی بای بیت

 • نحوه انتقال ارز از حساب اسپات به فیوچرز بسیار ساده است. کافی است همان صفحه‌ای که برای واریز یا برداشت رمز ارز، طراحی شده است را باز کنید.
 • سپس روی گزینه انتقال یا (transfer) کلیک کنید. این آیکون به شما کمک می‌کند که دارایی خود را از حساب اسپات به فیوچرز منتقل کنید.
 • در مرحله بعد باید مقدار رمز ارز را در کادر مربوطه وارد کنید.
 • در کادر قرمز رنگ، باید نوع ارز دیجیتال را انتخاب کنید و بعد روی (confirm) کلیک کنید.

آموزش خرید و فروش در فیوچرز بای بیت

در صرافی بای بیت شما نه تنها این امکان را دارید که از طریق حساب اسپات، فرآیند خرید و فروش را انجام دهید، بلکه از طریق فیوچرز صرافی بای بیت نیز می‌توانید به انجام معاملات بپردازید.

 • برای اینکه بتوانید از طریق حساب فیوچرز معاملات خود را انجام دهید، ابتدا روی آیکون قرمز رنگ با نام (derivatives) کلیک کنید.
 • در مرحله بعد، بخش (usdt prpepertual) را انتخاب کنید. این بخش با رنگ سبز نشان داده می‌شود. شما بعد از کلیک روی این قسمت، وارد حساب فیوچرز خواهید شد. در حساب فیوچرز برخی از آیکون‌ها مربوط به اطلاعات توکن هستند. همچنین شما از طریق این حساب کاربری، امکان انتخاب ارز دیجیتال را نیز خواهید داشت.

آیکون سبز رنگ به شما سفارشات خرید و فروش را نشان می‌دهد. آیکون زرد رنگ در حساب فیوچرز به شما امکان می‌دهد که نوع معامله را انتخاب کنید. معاملات ممکن است به صورت کراس یا ایزوله انجام شود. آیکون آبی رنگ نیز اطلاعات مربوط به تکمیل معامله را نشان می‌دهد.

دوره آموزش صرافی بای بیت

در این مطلب به طور کامل در رابطه با صرافی بای بیت صحبت شد. این صرافی حدود ۶ سال است که وارد دنیای ارز دیجیتال شده است. در ابتدای کار توجه چندانی به این صرافی نمی‌شد، اما هم اکنون می‌بینیم که میلیون‌ها کاربر از این صرافی برای انجام معاملات خود استفاده می‌کنند. صرافی بای بیت به علت داشتن آپشن‌های اضافی برای انجام خرید و فروش، یک انتخاب کاملا مناسب برای معامله گران مبتدی و حرفه‌ای است.

میزان کارمزد این صرافی مناسب است و به کاربران اجازه می‌دهد تا نحوۀ ثبت سفارش خود را به صورت دلخواه انتخاب کنند. همچنین ثبت نام و استفاده از صرافی Bybit بسیار راحت است. با این حال در صورتی که می‌خواهید اطلاعاتی در رابطه با نحوه انجام تحلیل ها و کار با استراتژی های مختلفی همچون هولد ارز دیجیتال از طریق این صرافی کسب کنید و بتوانید سریع تر از طریق آن به درآمد برسید، دوره آموزش صرافی بای بیت ما را ببینید.

بای بیت، از صرافی هایی است که برای کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال، باید با نحوه کار اشنا باشید. به همین دلیل در این دوره به طور کامل نحوه کار با آن و ورود و خروج از پوزیشن از طریق آن را آموزش می دهیم.  پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

(Bybit)دوره آموزش صرافی بای بیت